Rubrikamizning qahramoni – Mirshod Sharipov. Buxoro viloyatining Buxoro tumanida tug‘ilgan. Hozir u 25 yoshda va uning ortida bir nechta muvaffaqiyatli loyihalar bor.
Mirshod 2020-yilda dasturlash kurslariga qatnab, oʻz yoʻlini boshladi. Bir necha oydan soʻng, u oʻzining birinchi loyihasini ishga tushirdi.
Hozir Mirshodning jamoasi 12 kishidan iborat. Bugungi kunda ular dasturlash va 3D modellashtirish, robototexnika, hamda, sxemotexnika sohalarida yangi startaplar ustida ishlamoqdalar.
Qahramonimiz, loyihalarda ishtirok etishdan tashqari, Buxoro viloyatidagi IT Park filialida dars beradi. U web-dasturlash, kompyuter grafikasi va robototexnika boʻyicha kurslarni olib boradi. Hozir yosh ustozning 450 nafar shogirdi bor.
Ustoz sifatida ishlash va o‘z loyihalarida ishtirok etish o‘z samarasini bermoqda: shu kungacha Mirshod oyiga taxminan $1300 maosh oladi.

Герой нашей рубрики — Миршод Шарипов. Он родился в Бухарском районе Бухарской области. Сейчас ему 25 лет и за его плечами несколько успешных проектов.
Свой путь в сферу IT Миршод начал в 2020 году, когда стал посещать курсы программирования. Спустя всего несколько месяцев он уже запустил свой первый проект.
Сейчас в команде Миршода 12 человек. В настоящее время они работают над новыми стартапами в области программирования и 3D-моделирования, робототехники, а также схемотехники.
Помимо участия в проектах, наш герой преподает в Бухарском областном филиале IT Park. Он ведет курсы по веб-программированию, компьютерной графике и робототехнике. Сейчас у молодого учителя 450 учеников.
Работа в качестве наставника и участие в собственных проектах приносят свои плоды: к настоящему моменту Миршод зарабатывает около $1300 в месяц.